Şikayet rekorları kıran İstanbul Bilişim dolandırıcı mı?

İstanbul Bilişim'de neler oluyor? 3 aydır ürününü bekleyen de var, parasını da...

Türkiye’de 2002’den bu yana faaliyet gösteren online alışveriş sitesi İstanbul Bilişim’de yaşanan stok sorunu, tüketicileri isyan ettirdi. Parasını ödediği ürünlerin teslimatı için 2-3 aydır bekleyenler de var, iptal ettiği siparişin para iadesi için koşturanlar da. Yaşanan sorundan binlerce tüketici etkilenirken, mağdur olanlar internet ve sosyal medya üzerinden şu soruya cevap arıyor: Aylardır parasını ödediğim ürünü bekliyorum. Ne gelen var, ne giden ne de telefonlarımıza cevap veren…

Türkiye’de teknoloji perakendesi alanında  2002 yılından bu yana faaliyet gösteren online alışveriş sitesi İstanbul Bilişim’de yaşanan stok sorunu, tüketicileri isyan ettirdi.

Ödemesini yaptıkları ürünlerin teslimi için aylardır bekleyen tüketiciler, bir yandan şirkette muhatap bulmaya çalışırken, diğer yandan da yaşadıkları mağduriyeti, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) başta olmak üzere Facebook ve WhatsApp’ta kurulan gruplara da taşındı.

Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberine göre tüketicilerin yaşadıkları mağduriyetleri paylaştıkları “Şikayet Var” platformu üzerindeki şirketle ilgili şikayetlerin sayısı da 15 bini aştı.

Parası ödenen ürünlerin teslimatında Kasım 2019’an bu yana yaşanan gecikmelerin yanısıra ne zaman kargoya verileceği konusunda resmi bir bilgiye bile ulaşmakta güçlük çeken tüketicilerin, konuyla ilgili olarak ulaşmaya çalıştıkları İstanbul Bilişim’in telefon numaraları ve sosyal medya hesapları gibi iletişim kanallarından da sonuç alamadığı gözleniyor.

TÜKETİCİLER İSYAN ETTİ: BİLGİ VEREN YOK!

Konuyla ilgili olarak İstanbul Bilişim, geçen haftalarda yine internet sitesi üzerinden şu bilgilendirmeyi yapmıştı:

“Değerli Müşterilerimiz,

Sizlere 2002 yılından beri en iyi ürünleri, en uygun fiyatlarla ve müşteri memnuniyeti hedefiyle sunmak için çalışıyoruz.

2019 Kasım ayı itibari ile yüzde 8’lik dilimdeki siparişlerde tedarikçi firma kaynaklı gecikmeler yaşanmıştır. Yaşanan gecikmeden dolayı sizlerden özür diler, anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Siparişlerinizi en kısa sürede sözlere ulaştırmak için çalışmaya devam ediyoruz.

Saygılarımızla”

Yapılan şikayetlerin artan yoğunluğu dikkate alındığında, Kasım ayı için siparişlerin yüzde 8’lik diliminde yaşandığı belirtilen gecikmelerin, Aralık ve Ocak ayında ise çok daha yüksek oranlara çıktığı anlaşılıyor.

Ancak yaşanan mağduriyetlerin katlanarak artmasına karşın, şirket yukarıdaki bilgilendirme notunu da sitesinden kaldırdı.

3 aydır şikayet yağıyor

KAMPANYA BAŞLATILDI…

İstanbul Bilişim’den alışveriş yapan ancak ürünlerinin gelmemesi nedeniyle siparişini iptal eden tüketiciler ise para iadesi konusunda mağduriyet yaşadıklarını, bu sefer de para iadesi için beklemeye başladıklarını ifade ediyor.

Mağdur olan tüketicilerin şikayetlerinden öne çıkanlar ise şöyle:

“2 aydır bekliyorum, ürünüm hala gelmedi”

“Siparişi iptal ettim, param iade edilmedi”

“Bilgi alamıyorum, telefonlara cevap vermiyorlar”

“Siparişim bir türlü kargolanmıyor, çağrılara cevap verilmiyor”

Mağduriyet yaşayanlar ayrıca Change.org üzerinden başlattıkları kampanya ile şirkete karşı yaptırım uygulanması için Ticaret Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’na harekete geçme çağrısı yapıyor.

HÂLÂ SATIŞ YAPMAYA DEVAM EDİYOR

Yaşanan bunca soruna ve tüketicilerin muhatapsız bırakılmasına karşın, şirket internet sitesi üzerinden hala “Ortalama 15 iş gününde kargoda. 14 gün içinde kolay iade” vaatleriyle satış yapmaya devam ediyor.

İstanbul Bilişim’in internet sitesinde yer alan bilgilere göre 25 kategoride 250 bin çeşit ürünün yer aldığı sitenin aylık 2.5 milyon ziyaretçisi bulunuyor. 2002 yılında kurulan İstanbul Bilişim şu anda Retro Bilişim Hizmetleri Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. çatısı altında faaliyet gösteriyor.

KASIM’DA EL DEĞİŞTİRMİŞ

İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Ticaret Sicil Gazetesi üzerinden yaptığımız sorgulamalar, ilginç bir durumu da ortaya çıkardı. İstanbul Bilişim’deki stok sorununun başladığı geçen yılın kasım ayında, şirketin sahiplik durumunda da önemli bir değişiklik yaşanmış.

İTO ve Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kayıtlara göre Temmuz 2019’da şirketin eski ortağı Ediz Şahin paylarını Nurettin Yavuz’a devretti. Kasım 2019’da sermaye artımına giden ve toplam sermayesini 150 milyon TL’ye çıkaran Retro Bilişim’in şu andaki hisselerinin tamamı Nurettin Yavuz’a ait.

Ticaret Sicil Gazetesi’nde yar alan bilgilere göre tek ortaklı bir limited şirket olan Retro Bilişim’in sahibi olan Yavuz, Diyarbakır’da ikamet ediyor.

Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberi; Şikayet rekorları kıran İstanbul Bilişim’de neler oluyor?

ShiftDelete.Net sitesinde yayınlanan haber; İstanbul Bilişim bizi kandırıyor mu?

ShiftDelete.Net olarak bilgilendirici videolarla karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. Sizlerden gelen İstanbul Bilişim şikayet geri dönüşleri sonrasında Hakkı Alkan, şirketin Genel Müdür Yardımcısı Serdar Gülmez ile röportaj yaptı ve ‘İstanbul Bilişim’de neler oluyor?‘ sorusunun yanıtını birinci ağızdan aldık. İstanbul Bilişim dolandırıcı mı? Şikayet dosyaları hakkında ne düşünüyor? İşte verilen yanıtlar!

İstanbul Bilişim’de neler oluyor? Stok sorunu mu yaşıyor?

Türkiye’deki faaliyetlerine 2002 yılında başlayan şirket bir süredir stok sorunu ile gündemde. Kullanıcılar sipariş verdiğinde ürünlerini teslim alamazken, siparişi iptal ederek para iadesi istediklerinde ödemenin yapılmadığını dile getiriyor. Biz de tüm bu soru işaretlerine yanıtı şirketin genel müdür yardımcısından aldık.

İstanbul Bilişim şikayet üstüne şikayet aldı

Kullanıcıların iddiasına göre parasını ödediği halde ürününü alamayanlar var. Aynı şekilde iptal ettiği ürünün para iadesini alamayanlar da. Stok sorunlarının Kasım 2019 tarihine kadar dayandığı söyleniyor. Konuyla ilgili şirket de daha önce yazılı bir açıklama yapmıştı. Kasım 2019 itibariyle siparişlerin yüzde 8’inde tedarikçi firma kaynaklı gecikmeler yaşandığını söyleyen şirket, en kısa sürede siparişleri ulaştırmak için çalıştıklarını da belirtmişti. Peki, son durum ne? Aradığınız tüm yanıtlar videoda.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu röportaj ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Ancak, genel olarak yanıtın tedarik zincirinden kaynaklanan sorunlara odaklandığını söyleyebiliriz. Şirket yetkilisi tarafından verilen yanıtlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İstanbul Bilişim telefon numarası – mağazaları

Ayrıca telefonlara cevap verilmediği kullanıcılar tarafından sıkça dile getirilirken, telefon numaralarını soranlar olduğunu gördük. Şirketin internet sitesinde paylaşılan bilgiye göre haftanın 7 günü çalıştığını belirten şirket, 12:00 – 20:00 saatleri arasında 0850 333 0912 numaralı çağrı merkezinden ulaşılabiliyor.

İadesini alamayan bazı kullanıcılar ise İstanbul Bilişim Mağazaları üzerinden doğrudan yetkililer ile konuşmak istiyor. İnternet sitesindeki adres şu şekilde;

Airport AVM Mağaza – Londra Asfaltı Kuleli Mevkii E-5 Karayolu Üzeri Airport Avm Kat -1 NO:13 Bakırköy / İstanbul

Teknolojioku.com sitesinin yayınladığı haber; İstanbul Bilişim isyan ettiriyor!

Ağırlıklı olarak teknoloji ürünleri satan İstanbul Bilişim’in teslimat yapmaması birçok kullanıcıyı canından bezdirdi.

Türkiye’de uzun yıllardır faaliyette olan İstanbul Bilişim, teknolojik ürünler satan bir şirket. Şirketle ilgili son aylarda ortaya atılan iddialara göre sipariş verenlerin ürünlerinin teslimatının yapılmadığı, iade talep edenlerin ise bekletildiği sosyal medyada şikayet olarak belirtiliyor.

İstanbul Bilişim isyan ettiriyor!

Sosyal medyaya baktığımızda ise bu siteden alışveriş yapan birçok kullanıcının ürünlerini teslim alamamaktan şikayet ettiğini görüyoruz. Hatta kendi aralarında organize olan bu mağdurlar Twitter’da İstanbul Bilişim mağdurları isimli bir hesap bile açmışlar.

Ortaya atılan bir diğer iddia ise şirketin ürünleri teslim etmediği gibi para iadesi yaparken zorluk çıkarması. Benzer konularla ilgili Şikayetvar.com sitesinde de bugün itibariyle 27 bin şikayetin olduğu görülüyor. Şikayetlerin temel sebebi ise ürünlerin gönderilmemesi.

İstanbul Bilişim’in internet sitesinin halen açık olduğunu ve sipariş aldıklarını da belirtelim. siteye baktığımızda birçok ürünün piyasa fiyatlarının altında olduğunu da görüyoruz. Ancak halen siteden sipariş verenlerin ürünlerinin eline ulaşmadı, uzun bir süreç sonunda ise paralarını geri alabildiklerini görüyoruz. Gerek sosyal medyada gerekse şikayet sitelerinde binlerce benzer şikayetin yer aldığını söyleyebiliriz.

Konuyla ilgili olarak İstanbul Bilişim’e söz hakkı verdiğimizi ve bu iddiaları yanıtlamak isterlerse yine bu sayfalarda açıklamalarını yayınlayacağımızı belirtelim.

Sizin de İstanbul Bilişim ile ilgili olumlu ya da olumsuz bir tecrübeniz olduysa aşağıdaki yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Memurlar.net sitesinin haberi; İstanbul Bilişim sitesiyle ilgili şikayetler artıyor

İstanbul Bilişim web sitesi üzerinden binlerce insan ürün alıyor, fakat teslimat gerçekleştirilmiyor, para iadesi yapılmıyor.

Şikayetvar.com sitesinde, yaşanan sorunla ilgili olarak her gün onlarca şikayet kaydı oluşturuluyor.

Alış veriş yapanlar, müşteri hizmetlerinde saatlerce bekleseler de telefonların açılmadığını, maillere geri dönüş yapılmadığını iddia ediyor.

Şikayetvar.com’daki şikayetleri görmek için tıklayınız.

İŞTE MEMURLAR.NET’E ULAŞAN BAZI ŞİKAYETLER

– Merhaba sayın yetkili. Ben Samsun dan herhangi bir vatandaşım adım Emrah E.. 28 Kasım 2019 günü önceden güvenilir olan İstanbul bilişim den bir tv sipariş verdim. Şuan 63 gün olacak halen siparişim gönderilmedi. Son 3-4 aydır ürünü gönderilmeyen ya da para iadesi yapılmayan benim durumumda olan binlerce kişi var. Müşteri hizmetleri bizimle alay ediyor. Bu firmanın halen tvlerde reklam yapıp ürün satışı peşinde koştuğu görülmektedir. Benim Siparişim vestel 49ud8200 Bu ürünü halen sitelerinde satıyorlar. Ama ürünü 63 gündür yollamıyorlar. Sizlerden ricamız bu siteyi haber yapıp daha fazla insanı mağdur etmesinler, ben zaten hukuki yollara başvuracam

– İyi günler, istanbul bilişim web sitesi üzerinden binlerce insan ürün alıyor fakat teslimatı gerçekleştirmiyor, para iadesi gerçekleştirmiyor. Şikayetvar.com sitesindende göreceğiniz üzere binlerce insanın şikayeti ortada . Müşteri hizmetleri saatlerce beklesekte telefonu açmıyor, maillere geri dönüş yapılmıyor,açılan ticketlere cebap verilmiyor. 45 gün oldu hala ürünümü kargoya vermedi yasal süreci aştı. Eğer bunu haber yapmanız mümkünse tarafınızdan rica ediyorum. İyi çalışmalar dilerim.

– İstanbul bilişim den cep telefonu sipariş etmiştim 15 güne yakın oldu gönderilmedi para iadesi istiyorum kimseye ulaşamıyorum müşteri temsilcisi diye verdikleri numara sürekli çalıyor kimse cevap vermiyor sikayetvar sayfasında şikayet ettim baktım ki benim ki en aşağı 5000 kişi var lütfen haber yapar mısınız

Alanya Haberhttp://www.alanyaexpress.com
Alanya Haber. Antalya'dan son dakika haberler. En son haber burada. Asayiş, Alanyaspor, ekonomi, magazin, politika, anket, turizm, güncel sağlık haberleri.

İlgili Haberler

Alanya Haberleri

Vefat Haberleri

HASAN KANMAZ vefat etmiştir – Cenaze Duyurusu

VEFAT EDEN KİŞİ: HASAN KANMAZ DUYURU TARİHİ: 20.10.2020 AÇIKLAMA: MAHMUTSEYDİ MAHALLESİNDEN KELEŞ LAKAPLI MEHMET VE HASAN KANMAZ BABASI ZİHNİ AKPINAR ,ALİ TÜRKYILMAZ ,MUSTAFA...

HASAN KANMAZ vefat etmiştir – Cenaze Duyurusu

VEFAT EDEN KİŞİ: HASAN KANMAZ DUYURU TARİHİ: 20.10.2020 AÇIKLAMA: MAHMUTSEYDİ MAHALLESİNDEN KELEŞ LAKAPLI MEHMET VE HASAN KANMAZ BABASI ZİHNİ AKPINAR ,ALİ TÜRKYILMAZ ,MUSTAFA...

HASAN KURT vefat etmiştir – Cenaze Duyurusu

VEFAT EDEN KİŞİ: HASAN KURT VEFAT TARİHİ: 19.10.2020 AÇIKLAMA: KARGICAK MAHALLESİNDEN MUSTAFA,HÜSEYİN,HASAN,BİLAL KURT'UN BABASI TAKSİCİ MEVLÜT DARICI VE KAMYONCU ZEKİ KARAGÜL'ÜN KAYINPEDERİ HASAN KURT VEFAT ETMİŞTİR.CENAZESİ...