Büyük Şok! Android telefonların çoğunda fabrika çıkışlı virüs tespit edildi

Telefonunuz bu markalardan biriyse size çok kötü bir haberimiz var. Bu markaların telefonuna sahip milyonlarca insan tek kelime ile şokta! Kullanıcılar şu an ne yapacağını şaşırmış durumda… İşte detaylar

Android telefonlarda tespit edilen yeni bir virüs kullanıcıları telaşlandırdı. Bu virüs farklı daha kutusu açılmamış telefonlarda bile bulunabiliyor.

Android telefonların çoğunda fabrika çıkışlı virüs tespit edildi Dünyanın en önemli işletim sistemi olan Android’in tehlike saçtığı anlaşıldı. Ben virüs bulaştıracak bir şey yapmıyorum diyen hatta internete girmeyen kullanıcıları dahi ilgilendiren tehlike, Checkpoint isimli güvenlik firmasının raporu ile ortaya çıktı. Firma yayınladığı rapora göre Android kullanıcılarının cihazlarına virüs bulaştırma ihtimalinden bahsetmiyor. Dünyanın önde gelen telefon üreticilerine ait cihazların, fabrika çıkışlı virüs barındırdığından bahsediyor.

Bu modellerin hepsi virüslü olabilir!

Yani Popüler bir markaya ait Android cihaz alanlara virüs, fabrikadan yüklü geliyor ve bu listede satış rekorları kıran Galaxy S7 dahi bulunuyor.

Checkpoint isimli güvenlik firması ise bu durum üzerine Android cihaz sahiplerinin kişisel bilgilerinin tehlike de olduğunu belirtiyor. Fakat söz konusu virüsün cihazlara yüklü bir şekilde kullanıcıya sunulduğundan üretici firmanın da haberi yok. Loki ismindeki virüsün fabrika çalışanları veya paketleme aşamasında yüklendiği düşünülüyor.

HANGİ TELEFONLAR VİRÜS RİSKİ TAŞIYOR OLABİLİR?

İşte virüsün yer aldığı Android cihazların listesi; Android kullanıcılarının kişisel bilgilerini tehdit eden bu virüsten ise kurtulmanın bir yolu bulunuyor. 1-LENOVO 2-OPPO 3-NEXUS 4-ASUS 5-SAMSUNG 6-XİAOMİ 7-LG Loki adındaki virüsü tamamen silebilmek için hiçbir yedekleme işlemi gerçekleştirmeden bilgisayar aracılığı ile orijinal sürümü yeniden telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Güvenlik firması, virüsün kendini sık kullandığınız uygulamalara bulaştırdığını belirtti.

İŞTE ZARARLI YAZILIM BULUNDURABİLECEK CİHAZLARIN LİSTESİ

Alanya Haberhttp://www.alanyaexpress.com
Alanya Haber. Antalya'dan son dakika haberler. En son haber burada. Asayiş, Alanyaspor, ekonomi, magazin, politika, anket, turizm, güncel sağlık haberleri.

İlgili Haberler

Alanya Haberleri

Vefat Haberleri

HASAN KANMAZ vefat etmiştir – Cenaze Duyurusu

VEFAT EDEN KİŞİ: HASAN KANMAZ DUYURU TARİHİ: 20.10.2020 AÇIKLAMA: MAHMUTSEYDİ MAHALLESİNDEN KELEŞ LAKAPLI MEHMET VE HASAN KANMAZ BABASI ZİHNİ AKPINAR ,ALİ TÜRKYILMAZ ,MUSTAFA...

HASAN KANMAZ vefat etmiştir – Cenaze Duyurusu

VEFAT EDEN KİŞİ: HASAN KANMAZ DUYURU TARİHİ: 20.10.2020 AÇIKLAMA: MAHMUTSEYDİ MAHALLESİNDEN KELEŞ LAKAPLI MEHMET VE HASAN KANMAZ BABASI ZİHNİ AKPINAR ,ALİ TÜRKYILMAZ ,MUSTAFA...

HASAN KURT vefat etmiştir – Cenaze Duyurusu

VEFAT EDEN KİŞİ: HASAN KURT VEFAT TARİHİ: 19.10.2020 AÇIKLAMA: KARGICAK MAHALLESİNDEN MUSTAFA,HÜSEYİN,HASAN,BİLAL KURT'UN BABASI TAKSİCİ MEVLÜT DARICI VE KAMYONCU ZEKİ KARAGÜL'ÜN KAYINPEDERİ HASAN KURT VEFAT ETMİŞTİR.CENAZESİ...