Bayramda sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor? Alanya’yı kapsıyor mu?

Ramazan Bayramı'nda uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Buna göre arife dahil olmak üzere 23-24-25-26 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Alanya’da sokağa çıkma yasağı var mı? Sokağa çıkma yasağı hangi illeri kapsıyor?

Sokağa çıkma yasağı bayramda ne zaman, hangi günler? soruları, bayram öncesi 81 ilde vatandaşların yanıt aradığı konulardan oldu. İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderdiği “Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi’nin” detaylarında 23-24-25-26 Mayıs sokağa çıkma yasağında açık olacak yerler ve işletmeler de duyuruldu.

Arife gününden bayramın son gününe kadar, 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. İnşallah bayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyacımızın olmayacağı bir tabloyla karşılaşacağımıza inanıyorum. Bayramın birinci günü olan 24 Mayıs Pazar günü 14.00-20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız yine sokağa çıkabilecek. Bu tabloya göre Alanya’da yasak kapsamına dahil.

Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün, hangi günler? Arefe günü (23 Mayıs Cumartesi) yasak var mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrası yapılan açıklamada, Ramazan Bayramı’nda corona virüs önlemleri kapsamında 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı duyuruldu. Bayramda uygulanacak olan sokağa çıkma yasağıyla ilgili genelge İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlandı. Sokağa çıkma yasağının bayramda kaç gün olduğu ve arefe günü sokağa çıkma yasağının olup olmadığı bu kapsamda sorgulanıyor. Peki, Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün, hangi günler sokağa çıkma yasağı var? 23 Mayıs arefe günü sokağa çıkma yasağı var mı? İşte, o konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgenin detayları….

Merakla beklenen Ramazan Bayramı kararı açıklandı ve arefe ve bayram süresince tüm yurtta sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Önceki yasaklardan farklı olarak bu yasak 81 ilde geçerli olacak. İşte Ramazan Bayramı sokağa çıkma yasağı hakkında detaylar…

HANGİ ŞEHİRLERDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK?

Cumnhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamaya göre 81 ilde bayram ve arefe süresince sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Yasağa dair detaylar bugün yapılacak olan kabine toplantısında belirlenecek ve yasak süresince hangi işletmelerin açık olacağı belli olacak.

ERDOĞAN’DAN YASAK AÇIKLAMASI

Erdoğan açıklamasında şunları söyledi; “Sağlık Bakanlığımız bünyesinde faaliyet gösteren Bilim Kurulu çerçevesinde normalleşme takvimini adım adım gerçekleştireceğiz. Tüm sektörlerde ilgili normalleşme planının hayata geçirilmesinde husus yayınlandı. İş yerlerinin giriş saati kullanım alanı, müşteri sayısını gösteren bilgilendirme asılacaktır. 23-24-25-26 81 ilimizden tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Alanya Haberhttp://www.alanyaexpress.com
Alanya Haber. Antalya'dan son dakika haberler. En son haber burada. Asayiş, Alanyaspor, ekonomi, magazin, politika, anket, turizm, güncel sağlık haberleri.

İlgili Haberler

Alanya Haberleri

Vefat Haberleri

Alanya Cenaze Duyurusu – 24.10.2020

24.10.2020 Alanya Cenaze Duyurusu Alanya 24.10.2020 tarihli cenaze duyurusu . Antalya ve çevresinde gerçekleşen vefat ilanlarına sayfamızda yer verilmektedir. Alanya ilçesi sınırları içerisinde vefat...

ZAHİDE ÜNAL vefat etmiştir – Cenaze Duyurusu

VEFAT EDEN KİŞİ: ZAHİDE ÜNAL DUYURU TARİHİ: 24.10.2020 AÇIKLAMA: KESTEL MAHALLESİNDEN MEHMET ÜNAL EŞİ MUKADDES,MUSTAFA,ARİF VE EMRE ÜNAL'IN ANNESİ HASAN TEKER'İN ABLASI ZAHİDE...

Alanya Cenaze Duyurusu – 23.10.2020

23.10.2020 Alanya Cenaze Duyurusu Alanya 23.10.2020 tarihli cenaze duyurusu . Antalya ve çevresinde gerçekleşen vefat ilanlarına sayfamızda yer verilmektedir. Alanya ilçesi sınırları içerisinde vefat...