İBRADI Belediyesi, Ormana Active, Abdullah Nevzat Özgüven Vakfı’nın ortaklaşa organize ettiği 4. ARTOROS Turizm Kültür Sanat Çalıştayı İbradı’da başladı. 100’e yakın sanatçının katılımıyla gerçekleştirilen Çalıştayda İbradı sokakları adeta bir sokak galerisine dönüştü.
Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen çalıştayın ilk gününde katılımcı sanatçılar Ormana Bildire Parkı ve İbradı Çarşı Meydanı’nda kurulan atölyelerde resimden müziğe, heykelden el sanatlarına pek çok sanat dalında workshop grupları oluşturarak çalışmalarını sanatseverlerle paylaştı.
Halkın yoğun ilgisini ve beğenisini kazanan 4. ARTOROS Turizm Kültür Sanat Çalıştayı, akşamları ise, sanatla eğlencenin içiçe olduğu eğlencelere ev sahipliği yapıyor. Çalıştay kapsamında ikinci gün akşam Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü Futbol Sahası’nda yapılan Sevil Esen Konseri ile Sibel Esen Modern Dans Gösterisi renkli görüntülere sahne olurken geceye katılan çok sayıda konuk doyasıya eğlendi. Gecede ARTOROS sanatçılarından Adil Ocak, Güven Baykan, Nusret Başöner birer sunum yaparken İbradı Gitar Topluluğu kısa bir konser verdi.
Gecede bir konuşma yaparak katılımcı sanatçılara teşekkür eden İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, İbradı’da son yıllarda yaşanan değişimin Kültür-Sanat faliyetleri ile doruğa çıktığına dikkat çekerek, “ARTOROS aracılığı ile sanatı Toroslarda halkla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu etkinliğimiz her yıl gelenekselleşerek devam edecek” dedi.
FOTOĞRAFLI
KEMER HABER AJANSI-Bölge – Türkiye-Antalya / İbradi – İBRADI
Foto 1 indir

indir
Foto 2 indir

indir
Foto 3 indir

indir
Foto 4 indir

indir

kaynak: Zirvede sanat rüzgarı esiyor | KEMER HABERLERİ

Alanyaexpress.com’un Kemer haberleri bölümündeki haberler otomatik olarak derlenmektedir. Alanyaexpress.com editörleri otomatik akış içinde Zirvede sanat rüzgarı esiyor | KEMER HABERLERİ haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili haber sitesi sorumludur.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edin!