Olağanüstü hal uygulamasının 18 Temmuz’da bitecek olmasının turizm sektörünü açısından olumlu olacağı ifade edildi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, dün yaptığı açıklamada  “Olağanüstü Hal (OHAL)18 Temmuz’da son bulacak. Nokta” dedi.  OHAL’in kalkmasının etkilerini değerlendiren turizmciler, zamanlamanın yerinde olduğunu vurgularken, imaj açısından da olumlu olacağını vurguladılar. Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, “OHAL, zaten istenmeyen bir durum. Ancak güvenlik için gerekli de bir durum. Kalkması her anlamda olumlu olacaktır. Ülkemizin imajına da önemli katkı yapacaktır” dedi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu ise “Turizm şu anda belli bir seviyede. Artık alışıldı. Şu anda çok büyük bir katkı olmaz ama gelecek dönemde imaj açısından önemli” ifadelerini kullandı.

SKAL Alanya Başkanı Mehmet Nedanlı da, OHAL’in kaldırılmasının planlandığı zamanlamaya vurgu yaptı. Nedanlı,  “Ağustos ayından itibaren yeni sezonun planlamaları yapılır, bu nedenle 18 Temmuz doğru bir tarih olur. Yeni iş anlaşmalarının yapılması uçakların arttırılması için bir güç oluşturur” diye konuştu. Kaynak: OHAL’in kalkması turizm sektörünü sevindirdi.

Kaynak: Gerçek Alanya Gazetesi