Haberler Blog

KELEBEK SINIFI KENDİ ÇİÇEKLERİNİ DİKTİ

Meltem Çocuk Yuvası öğrencileri Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personellerinin Alaaddinoğlu Parkı’ndaki mevsimlik çiçek dikimi çalışmalarına katıldı.
KELEBEK SINIFI KENDİ ÇİÇEKLERİNİ DİKTİ
Meltem Çocuk Yuvası öğrencileri
Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personellerinin Alaaddinoğlu Parkı’ndaki
mevsimlik çiçek dikimi çalışmalarına katıldı.
Meltem Çocuk Yuvası Kelebek sınıfı
öğrencileri Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin düzenli
mevsimlik çiçek ekimi ve peyzaj çalışmalarına katılmaları sağlandı. Saray Mahallesi
Güzelyalı Caddesi Alaaddinoğlu Parkı’ndaki mevsimlik çiçek ekim işlemini Alanya
Belediyesi Personelleri yardımıyla Kelebek sınıfı öğrencileri, minik elleriyle
toprakla buluşturdu.
Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler
Müdürü Nazmi Uyar yaptığı açıklamada; ’4-6 yaş arası çocuklarımıza doğanın ne kadar
önemli olduğunu öğretmek ve bitkilerle ilgili aldıkları bilgilerle çevreye
duyarlı bir birey olarak yetişmesi için Alanya Belediyesi olarak elimizden
gelen özeni göstereceğiz.’’ dedi.

Alman Yatırımcılara Antalya Daveti 

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) öncülüğünde Almanya’nın Hannover ve Berlin kentlerine düzenlenen iş gezisine katılan Antalya iş dünyasının önemli isimleri, Volkswagen, Continental, TUI gibi dünyaca ünlü markalara sahip Hannover ve bağlı olduğu Aşağı Saksonya eyaletinde temaslarda bulundu. Hannover İmpuls Ekonomi Teşvik Kurulu’nu ziyaret eden Antalya heyeti, ATSO ve Hannover Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde Hannover Havalimanı’nda gerçekleşen toplantıda Alman iş insanlarıyla bir araya geldi.
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) işbirliğinde düzenlenen iş gezisinin Hannover’daki bölümüne, ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Şahin, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Mevlüt Yeni, BAKA Antalya Koordinatörü Alaattin Özyürek, Antalya Serbest Bölge İşadamları Derneği Başkanı Emre Şandan, AGT Ağaç Sanayi’den Mustafa Hulusi Söylemez, SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Fevzi Çalışkan, DE-HA Turizm’den Cengiz Akar, Emo Optik’ten Osman Önal, Wagner Kablo’dan Hilmi Ünsal gibi isimler katıldı.

Almanya Sosyal Demokratlar Partisi eski milletvekili ve Rusya fahri konsolosu Heino Wiese ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Almanya danışmanı ve eski milletvekili Mustafa Erkan’ın ev sahipliğinde ilk iş görüşmesi, Avrupa’nın en büyük fuar merkezi Deutsche Messe’nin Başkan Yardımcısı Wolfgang Lenarz ile Antalya’da ortak fuar projesi üzerine yapıldı. Ardından heyet, Hannover96 futbol takımının stadyumunu gezdi. Ziyarette Hannover96’nın Antalya’da kamp yapması konusu da ele alındı. Antalya heyeti Hannover’de bilim ve iş insanlarını biraraya getirmek amacıyla kurulan Hannover İmpuls Ekonomi Teşvik Kurulu’nun faaliyetleriyle ilgili bilgiler aldı.
Antalya heyetinin Hannover’deki son durağı ATSO ve Hannover TSO işbirliğiyle gerçekleşen toplantı oldu. Hannover Havalimanı’nda gerçekleşen toplantıya Aşağı Saksonya Eyaleti Valisi Hauke Jagau, Hannover Ticaret ve Sanayi Odası Genel Müdürü Dr. Horst Schrage, Gıda, Tarım ve Tüketici Hakları Bakanlığı Uluslararası İşbirliğinden Sorumlu Daire Başkanı Prof. Dr. Ludwing Theusen, TUI Otel ve Tatil Köylerinden Sorumlu Müdür Thomas Pietzka, Hannover Havalimanı Daire Başkanı Erik Silver ve Alman işadamları katıldı.

Toplantıda ATSO tarafından hazırlanan Antalya tarım, turizm ve sanayisinin anlatıldığı sinevizyon gösterisi sunuldu. Daha sonra bir konuşma yapan ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya’nın ticari potansiyelini ve yapılabilecek ortak çalışmalarla ilgili Alman ve Antalyalı iş insanlarına değerlendirmelerde bulundu.
Almanya’ya düzenlenen işbirliği gezisinin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun bilgisi ve destekleriyle gerçekleştiğini vurgulayan Davut Çetin, bu ziyaretle Türkiye ve Almanya arasındaki ilişkilerin güçlenmesinin hedeflendiğini söyledi. Antalya’daki yatırım imkanları ve avantajları hakkında bilgiler veren Davut Çetin, Türkiye’nin genç nüfusuna dikkati çekti. ATSO öncülüğünde sanayi 4.0, turizm 4.0, kent 4.0, ticaret 4.0 ve tarım 4.0 konularında çalışmalar yapıldığı bilgisini veren Davut Çetin, “Antalya potansiyeli çok yüksek bir il. Ortak çalışmalar yapabileceğimiz çok alan var. Oda olarak her türlü işbirliğine hazırız” dedi.

Aşağı Saksonya Eyaleti Valisi Hauke Jagau ise, Hannover’ın Volkswagen, Continental, TUI gibi dünyaca ünlü markalara sahip olduğunu söyledi. Türkiye’ye üç kez geldiğini, ancak Antalya’yı hiç ziyaret etme fırsatı bulamadığını belirten Jagau, “En kısa sürede Antalya’ya gelmek istiyorum” ifadesini kullandı. Türkiye ve Almanya ilişkilerinin normalleşmesinin önemine işaret eden Jagau, “Almanya’da çocuklarımız birlikte eğitim görüyor. Akrabalık ilişkilerimiz var. Türk halkıyla çok yoğun ve güçlü ilişkilerimiz var. Türkiye bizim açımızdan Ortadoğu ve Asya’ya da açılan çok önemli bir köprü. Dolayısıyla iki ülke arasındaki normalleşme ve güven çok önemli” diye konuştu.

KIZILKULE KOMUTAN ANDERS ORDUSUNA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Alanya Belediyesi ve Polonya Cumhuriyeti Büyükelçiliği işbirliğiyle KızılKule’de ‘’Genarel Anders’in- Umudun Peşinde’’ adlı sergisi Büyükelçi Maslahatgüzarı ve Alanya Belediye Başkan Yardımcısı’nın katılımlarıyla açıldı.
KIZILKULE KOMUTAN ANDERS ORDUSUNA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR
 
Alanya Belediyesi ve Polonya Cumhuriyeti Büyükelçiliği  işbirliğiyle KızılKule’de ‘’Genarel
Anders’in- Umudun Peşinde’’ adlı sergisi 
Büyükelçi Maslahatgüzarı ve Alanya Belediye Başkan Yardımcısı’nın
katılımlarıyla açıldı.
Polonya Cumhuriyeti bağımsızlığının 100.yıl dönümü
kutlamalarına denk getirilen ‘’Genarel Anders’in- Umudun Peşinde’’ adlı
sergisine Polonya Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Robert Rokıckı, Alanya
Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, Letonya Fahri Konsolosu Nurkan Şaşmaz,
İsveç Fahri Konsolosu Hilmi Tokuş, Hamdullah Emin Paşa üniversitesi Rektörü
Mehmet Durdu Öner, Yabancılar Meclis Başkanı, Göç İdaresi Başkanı Alanya’lı ve
Polonya’lı vatandaşlarımız da katıldı.
Alanya Polonyalılar Kültür ve Dostluk Derneği Başkanının
açılış konuşmasıyla başladı.Dernek Başkanı Anna Maria Bielecka açılış
konuşmasında; birlikte yaşamanın önemini ve birlikteliğin iki millete önemli
deneyimler kazandırdığını vurguladı. Ünlü Komutan Anders’ının Polonya’nın
bağımsızlığı   için öneminden kısaca bahsetti.
ALİ YENİALP: ‘’Polonyalı Yeni Alanyalılar’’
‘’123 yıllık bir aradan sonra 1918 yılında kazanılan bağımsızlığınızın
100. Yılını kutlayan dost ülke Polonya’nın bağımsızlık gününü en kalbi  duygularımla kutluyorum. Burada yaşayan
Polonyalı YENİ ALANYALILARA sevgi ve saygı ile beraberce yaşadığımız gibi, tüm Polonya
halkını  ülkemizde ve ilçemizde görmekten
mutluluk duyuyorum’’ dedi.  
Robert Rokıckı; ‘’Türk dostlarımıza teşekkürü bir
borç bilirim’’
Polonya Ankara Büyükelçiliği
Maslahatgüzarı konuşmasında : ‘’Polonya’nın bağımsızlığı için savaşan ve çaba
sarfeden herkesi saygıyla anıyorum. Polonya’nın esaret altında olduğu
dönemlerde, uluslararası arenada bizi destekleyen Türk dostlarımıza da
teşekkürü bir borç bilirim. Ayrıca bu serginin anlattığı Anders Ordusu
askerleri, Türkiye’den de geçmiş ve burada büyük bir ilgiyle karşılanmıştır.
Gösterilen bu misafirperverlik için ayrıca teşekkür ederim.’’ dedi.
Alanya Belediye Başkan yardımcısı Ali Yenialp muz lifinden
yapılmış çiçek hediye etti. Polonya Büyükelçi Maslahatgüzarı da Ali Yenialp’e
hediyesini sunduktan sonra kurdele kesimiyle sergi açılışını yaptı.  20 Kasıma kadar Kızılkule’de halka
sergilenecektir. 

ALANYA BELEDİYE TİYATROSU YUVAYA DÖNDÜ

Alanya Belediye Tiyatrosu (ABT) çok yoğun geçen Adana ve Kıbrıs turnelerinin ardından yuvasına geri döndü.

ABT ADANA’DA İKİ GÜNDE 2 OYUNLA SEYİRCİ REKORU KIRDI
ABT bu yıl dördüncü kez katıldığı Adana Büyükşehir Belediyesi 5. Şehir Tiyatroları Buluşması’nda, 23 ve 24 Ekim tarihlerinde “Sırça Biblolar” ve “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” adlı oyunlarla Adana’da seyirci karşısına çıktı. Her yıl olduğu gibi bu sene de Adana seyircisinin büyük beğenisini kazanan tiyatro ekibi, iki oyun ile 1.200 kişiye ulaşarak Adana’da seyirci rekorunu kırdı. BELEDİYE TİYATROSU KIBRIS SEYİRCİSİNDEN TAM NOT ALDI
ABT, Adana turnesinden sonra hız kesmeden rotayı Kıbrıs’a çevirdi. Tiyatro, 01 – 11 Kasım tarihleri arasında Kıbrıs Hayali Sanat Sahne Sanatları’nın davetiyle gittiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde beş farklı oyun sergiledi.
‘Karmakarışık, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Gökkuşağının Altında, Derya Gülü, Orhan Veli’yle Git Gidebildiğin Yere’ adlı oyunlarıyla Kıbrıs seyircisinden de tam not alan Belediye Tiyatrosu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Kıbrıs’a yaptığı ziyaretle sanatın birleştirici gücünü bir kez daha herkese gösterdi. BAŞKAN YÜCEL, “TİYATRO EKİBİMİZ ARTIK ALANYA’YA SIĞMIYOR”
Alanya Belediye Tiyatrosu ekibini yalnız bırakmayarak KKTC’ye giden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, tiyatro ekibiyle gurur duyduğunu ifade etti. Başkan Yücel, “Ekibimizle gerçekten gurur duyuyorum. Göreve geldiğimiz günden bu yana tiyatro ekibimize verdiğimiz desteğin sonuçlarını göğsümüz kabararak takip ediyoruz. Oyuncularımız adeta Alanya’ya sığmıyor. Türkiye’ye hatta dünyaya açılıyor. Ekibimizi başarısından dolayı canı gönülden kutluyorum” dedi.Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı başta olmak üzere bir dizi resmi temalarda da bulundu. OYUNCULARDAN 10 KASIM’A ÖZEL ANMA PROGRAMI
Kıbrıs Turnesi için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan Alanya Belediye Tiyatrosu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünde özel bir anma programı da gerçekleştirdi.
Devlet Opera Bale, Devlet Tiyatrosu, Cumhuriyet Senfoni Orkestrası, Yakın Doğu Üniversitesi Sanatçıları ile birlikte sahne alan Alanya Belediye Tiyatrosu, ‘Mustafa Kemal Dinletisi’ ile ATATÜRK ’ü anma programı gerçekleştirdi.
Barış Kuvveti Komutanlarının, Yakın Doğu Üniversitesi Rektörü ve Dekanlarının, Mehmetçiklerimizin ve Kıbrıs seyircisinin katıldığı dinletide, Kıbrıs’ın en büyük salonu doldu. 10 Kasım’a özel hazırlanan program davetlilerden büyük beğeni aldı.GELECEK PROGRAM:
16-17 Kasım tarihlerinde sezonun yeni oyunu olan ‘Duvarların Ötesi’ ve 22-23 Kasım tarihinde ‘Karmakarışık ‘ ile A.B.T Alanyalı seyircisiyle buluşmaya devam edecek…BÜYÜK AŞKLARIN SONUNCUSU 14 ARALIK’TA PRÖMİYER YAPACAK
ABT’nin bu yıl prömiyerini yapacağı ikinci yetişkin oyun Neil Simon’ın yazıp Murat Atak’ın yönettiği “Büyük Aşkların Sonuncusu” 14 Aralık’ta sahnelenecek.

YÜCEL, ÖNEMLİ BİR YOLU DAHA İLÇEYE KAZANDIRIYOR FIĞLA VE CİKCİLLİ’Yİ ÇEVRE YOLUNDAN HASBAHÇE MAHALLESİ’NE BAĞLAYACAK 30 METRELİK YOLUN YAPIMINA BAŞLANDI

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, özellikle kuzey mahalleleri için önem arz eden bir yolu daha hizmete sunuyor. Fığla ve Cikcilli Mahallesini Çevre Yolundan Büyükhasbahçe Mamadı Mevkiine bağlayacak olan 30 metrelik imar yolunun yapımına başlandı.

“30 METRELİK YOL KUZEYE YAPILAN HİZMETLERİ TAÇLANDIRACAK”
Alanya Belediyesi Fığla ve Cikcilli’den Mamadıya bağlanacak
olan 30 metrelik imar yolunun yapımına başladı. Alanya Belediye Başkanı Adem
Murat Yücel yücel, 30 metrelik yol ile iki mahallelerinin birleştirileceğini
belirtti. Yücel, yeni yolun Kuzey Alanya için de önemli bir altyapı hizmeti
olduğunun altını çizerek,  Alanya’nın
yeni ve modern yollarla adından söz edilen bir ilçe olduğunu, mahalleler
arasında ulaşımın kesintisiz hale geldiğini söyledi.  30 metrelik yolun güneyden kuzeye yapılan
hizmetleri taçlandıracağını sözlerine ekleyen Başkan Yücel, yeni yolun şimdiden
hayırlı olmasını temenni etti.

ATSO’dan E-Ticaret Seferberliği: ‘E-Ticarete İlk Adım’ Programı Başlıyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya’da elektronik ticaret ile ilgili farkındalığı artırmak, işletmelerin e-ticaret ile ilgili bilgilenmesini ve online satışa adım atmasını sağlamak amacıyla, “Antalya 4.0 Yılı” kapsamında, Avrupa Birliği işbirliğinde “E-ticarete İlk Adım Programı”nı hayata geçirdiklerini bildirdi.
Dijitalleşen dünya ile ticaretin yapısının da değiştiğini kaydeden Başkan Davut Çetin, “artık işletmelerin internet ortamında da olmaları bir zorunluluk haline gelmiş durumda. Bu adaptasyonu sağlayamayanların yaşama şansları kalmayacak. Müşteriyi kolundan tutup dükkâna çekme dönemi kapandı. İşletmelerimiz e-ticaretle tüm Türkiye’ye hatta tüm dünyaya mal satmayı hedeflemelidir.

E-ticareti bilmeyen işletmeler internetten satış yapar hale gelecek
Biz de bu vizyona destek vermek adına Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak bugüne kadar e-ticareti bilmeyen, bugüne kadar yapmamış ya da bu işi çok daha iyi yapmayı hedefleyen üyelerimize yönelik olarak “e-ticarete ilk adım” programını başlatıyoruz.
Program kapsamında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vereceğiz. AliBaba, GittiGidiyor, Hepsiburada, ve N11 gibi firmaların yöneticilerini Antalya firmalarıyla buluşturacağımız etkinlikler düzenleyeceğiz. Programı tamamlayan firmalarımız, online satış yapabilecek bilgi ve beceri ile donanmış olacaklar. İnanıyorum ki; önümüzdeki süreçte çok sayıda Antalya firmasının e-ticaret başarılarını konuşuyor olacağız” dedi.
İlk buluşma 20 Kasım’da
“E-Ticarete İlk Adım Projesi Lansman Toplantısı”nın 20 Kasım 2018 tarihinde Akra Otel’de düzenleneceğini belirten ATSO Başkanı Davut Çetin, “E.ticaret Çağı Dergisi Yayın Yönetmeni Ümit Öncel’in moderatörlüğünde gerçekleşecek etkinlikte; Global Dönüşüm Kurucusu Başar Ceylan, Hepsiburada Satış Geliştirme Müdürü Ziya Kızıltan, N11 Lojistik ve Bölge Yönetimi Direktörü Ramazan Altınay, Gittigidiyor Satıcı Gelişimi Müdürü Görkem Öztürk’ün yanı sıra, e-ticaret yapan Antalya firmalarının da tecrübelerini katılımcılar ile paylaşacaklar.
E-ticareti hedefleyenler için ufuk açıcı bir etkinlik olacağını düşünüyoruz. Başta üyelerimiz olmak üzere konuya ilgi duyan herkesi bu etkinliğimize davet ediyoruz” dedi.
 
 

Antalya işdünyasından Almanya çıkarması

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin öncülüğünde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı işbirliğiyle, Almanya’nın Hannover ve Berlin kentlerinde temaslarda bulunan Antalyalı iş insanları Avrupa’nın önde gelen fuar alanlarından Hannover Messe Fuar Merkezi’ni ziyaret etti. Antalya Heyeti, Deutsche Messe firması Başkan Yardımcısı Wolfgang Lenarz’dan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. ATSO Başkanı Çetin Davut Çetin,  Lenarz’a, Antalya’da da fuar düzenlemesi için davette bulundu.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO), Almanya’nın Hannover ve Berlin kentlerine düzenlediği iş gezisinde, Almanya ve Türkiye arasındaki ekonomik işbirliğinin artırılmasına yönelik hem iş dünyası hem de siyasilerle ikili görüşmeler gerçekleştirildi.
Almanya Sosyal Demokratlar Partisi eski milletvekili ve Rusya fahri konsolosu Heino Wiese ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Almanya danışmanı ve eski milletvekili Mustafa Erkan’ın ev sahipliği yaptığı iş gezisine, Antalya’dan önemli iş insanları katıldı.

ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Şahin, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Antalya Serbest Bölge İşadamları Derneği Başkanı Emre Şandan, AGT Ağaç Sanayi’den Mustafa Hulusi Söylemez, SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Fevzi Çalışkan, DE-HA Turizm’den Cengiz Akar, Emo Optik’ten Osman Önal, Wagner Kablo’dan Hilmi Ünsal’ın yer aldığı heyet, Almanya’nın en büyük fuar şirketlerinden ve Türkiye ile de çalışmaları olan Deutsche Messe Başkan Yardımcısı Wolfgang Lenarz ile görüştü. Görüşmede Antalya’da ortak fuar projesi ele alındı.

Antalya heyetine bilgiler veren Deutsche Messe Başkan Yardımcısı Wolfgang Lenarz, Hannover Fuar Merkezi’nin 3.8 milyon metrekare alana sahip, yılda 356 milyon Euro ciro ve 56 ülkedeki partnerleriyle toplamda 100 ülkede Hannover’de 60, diğer ülkelerde ise 44 fuar ve kongre düzenlendiklerini söyledi.
İşbirliği yaptıkları ülkeler arasındaki en önemli iki ülkeden birinin Türkiye olduğunu belirten Lenarz, İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep’te fuarlar düzenlediklerini söyledi.

 
Görüşmede Antalya’nın sosyo-ekonomik imkanları ve fuarları hakkında bilgi veren ATSO Başkanı Çetin, Lenarz’a Antalya’da da fuar düzenlemesi için davette bulundu. Davut Çetin, ANFAŞ ile işbirliği yapılarak Deutsche Messe’nin Antalya’da fuarlar düzenleyebileceklerini kaydetti. Bu davetten memnuniyet duyduğunu ifade eden Lenarz, yılbaşı sonrasında Antalya’ya inceleme ve işbirliği ziyaretinde bulunacağını belirtti.
Antalya Heyeti, temaslar kapsamında Hannover’de Wiese Consult GmbH Danışmanlık firmasından Heino Wiese ile de bir görüşme yaptı.

ATSO Tarım Kümesi Yurtdışı Pazarlara Açılma Hazırlığında

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, ATSO tarafından Antalya’nın ihracatının ve ihracat potansiyelinin artırılması amacıyla ‘Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi’ (UR-GE) projesi kapsamında yeni bir “Tarım Kümesi Projesi”ne başlandığını bildirdi. Başkan Davut Çetin, projeyle Antalya ekonomisinde önemli bir yere sahip olan tarım sektörü ve tamamlayıcı alt sektörlerde yer alan firmaların yurtdışında yeni pazarlara açılmak üzere biraraya geldiğini kaydetti.
ATSO tarafından daha önce de yapı malzemeleri, gıda ve tarım sektörlerinde UR-GE projeleri yürütüldüğünü ve başarıyla tamamlandığını belirten Başkan Davut Çetin şunları kaydetti;
“Bugüne kadar yürüttüğümüz kümelenme çalışmaları son derece başarılı geçti. UR-GE projeleri kapsamında dış ticareti bilmeyen üyelerimiz ihracat yapar hale geldiler, ihracatçı firmalarımız ise yeni pazarlara açıldılar. Bir önceki Tarım Kümemiz; Tunus, Çin, Tayland ve Brezilya’da düzenlenen sektörün önemli fuarlarına katılım sağlamış, Vietnam’da ise ikili iş görüşmeleri düzenlemişti. Bugün geldiğimiz noktada ise Antalya firmaları Vietnam’dan Amerika’ya, dünyanın her yerine ürün satar hale geldiler.
Bir önceki ATSO Tarım Kümesi’nin gördüğü yoğun ilgi ve yeni bir kümelenme projesine yönelik sektörden gelen talepler üzerine tarım sektöründe tekrar kümelenme yoluna gidiyoruz.
Eğitimler tamamlandı, hedef pazarlar çalışılıyor
ATSO tarafından 2018 yılı Ocak ayında Bakanlığa başvurusu yapılan ‘ATSO Tarım Kümesi Projesi Şubat ayında onaylandı. Daha sonra ihtiyaç analizi faaliyeti gerçekleştirilerek projenin yol haritası oluşturuldu. İhtiyaç analizi faaliyeti sonucunda kümenin almasında fayda görülen ‘Temel Dış Ticaret Eğitimi’ ve ‘Dış Ticaret İstihbaratı’ eğitimlerini tamamladılar.
Eylül ayında düzenlediğimiz Temel Dış Ticaret Eğitimi’nde küme üyelerimiz; dış ticarette teslim şekilleri, dış ticarette lojistik operasyon, dış ticarette taşımacılık yönetimi ve sigorta uygulamaları, dış ticarette ödeme şekilleri, akreditif ödeme şekli, dış ticarette tahsilat risklerini minimize etme, vb. konular hakkında bilgi edindiler.
Ekim ayındaki, “Dış Ticaret İstihbaratı Eğitimi“nde ise; hedef pazar çalışması, hedef pazarın tespiti uygulamaları, hedef pazar tespitini etkileyen faktörlerin analizleri, hedef pazar belirleme, ticari bilgi kaynakları, temel veri tabanları ve uygulamaları, seçilen hedef pazarlarda araştırma teknikleri gibi konular işlendi.
Önümüzdeki günlerde ise kümemiz yurtdışı pazarlar konusunda çalışmalar yapacak. İnanıyorum ki bu proje Antalya’yı yeni pazarlara açacak, firmalarımızın dış ticaret başarıları ihracat rakamlarımızdaki artış olarak ülke ekonomisine katkı koyacaktır” dedi.
 
ATSO Tarım Projesinde Yer Alan Firmalar:
1 – 2000 TARIM TURİZM TEKS. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
2 – AGROBANK TARIM TURİZM İNŞ. TİC. İTH. VE İHR. LTD. ŞTİ.
3 – ALTINTAR TARIM A.Ş.
4 – BAŞTURAL TOHUMCULUK VE TAR. ÜR. PAZ. TUR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
5 – BÜLBÜL PLASTİK GERİ DÖN. TEK. SAN. İNŞ. GIDA NAKL. VE TİC. LTD. ŞTİ.
6 – ÇAĞIN GIDA DANIŞMANLIK TARIM ÜR. OTO. İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
7 – DOĞA TARIM TİC. SAN. VE TURİZM LTD. ŞTİ.
8 – DOKTOR TARSA TARIM SAN. VE TİC. A.Ş.
9 – KALENDER ÇİÇEKÇİLİK TARIM İTH. İHR. İNŞ. SAN. VE TİC. A.Ş.
10 – LİDER GÜBRE TARIM ÜRT. VE PAZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
11 – LOTUS TARIM TOHUMCULUK VE GÜBRE SAN. A.Ş.
12 – MİERT TARIM ÜR. BİYOLOJİK MÜCADELE ARICILIK SERA EKİPMANLARI MAK. KALIP PLS. İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
13 – NEWAGRİ KİMYA TARIM ÜRT. PAZ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
14 – NİL ÇEVRE SAĞLIĞI SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
15 – PETEKTAR TOHUM SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
16 – SAKLIGEN TOHUMCULUK TARIM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
17 – SENFA TARIMSAL ÜR. PAZ. İTH. İHR. TİC. SAN. LTD. ŞTİ.
18 – SERATEK SERA TEKNOLOJİLERİ TAR. İNŞ. MAD. DAN. ÖZ. EĞ. TUR. TİC. SAN. LTD. ŞTİ.
19 – SETO SEBZE TOHUMLARI GÜBRE ÜRT. İNŞ. TURİZM VE SAN. TİC. A.Ş.
20 – TTAGRO ZİRAAT VE TARIM ÜR. İÇ VE DIŞ TİC. SAN. LTD. ŞTİ.
21 – UNİBA TARIM SAN. VE TİC. A.Ş.
22 – UNİFORMAGRO TARIM İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
23 – UNITTAR TARIM SAN. VE TİC. A.Ş.
24 – ZETA TOHUMCULUK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

44.Grup Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’ni Ziyaret Etti

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ayanoğlu, 44.Grup Meslek Komitesi (Mühendislik) üyeleri ile birlikte Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ali Keleş’i makamında ziyaret etti.
Ziyarette, jeoloji mühendisliği meslek dalının genel sorunları ve Antalya’nın Deprem  Master Planı ile ilgili konularda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

GÖRME ENGELLİLER FUTSALDA GALİP ÇANKAYA BELEDİYESPOR

Türkiye Görme Engelliler Federasyonu tarafından Alanya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen 1. Lig Futsal 2. Devre Müsabakaları’ nda galip Çankaya Belediyespor oldu.
GÖRME ENGELLİLER FUTSALDA GALİP
ÇANKAYA BELEDİYESPOR
 
Türkiye Görme Engelliler Federasyonu
tarafından Alanya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen 1. Lig Futsal 2. Devre
Müsabakaları’ nda galip Çankaya Belediyespor oldu.
Bir hafta boyunca Alanya da
gerçekleştirilen ve 8 takımın mücadele ettiği Görme Engelliler 1. Lig Futsal 2.
Devre Müsabakalarında birinci Çankaya Belediyespor oldu. İkinci Bursa Nilüfer
Belediyesi ve üçüncü Yenimahalle Belediyespor oldu.
 
Atatürk Spor Salonu’nda
gerçekleştirilen ödül töreninde dereceye giren takımlar kupa ve madalyalarını; Türkiye
Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, Alanya Gençlik Hizmetleri ve
Spor Müdürlüğü Şefi Sami Açıkalın ve federasyon yetkilileri verdi. 

1,312BeğenenlerBeğen
159TakipçilerTakip Et
353TakipçilerTakip Et
Alanya Belediyesi Resmi Web Sitesi