ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, 1 Ekim Pazar günü Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak kongre öncesi seçim çalışmalarına devam ediyor. 2013’ün Haziran ayından bu yana ALTSO Başkanı olan ve bugüne dek yaptığı hizmetler ile yeni dönemde yapılacak hizmetleri üyelerine anlatan Şahin’in son durağı, Mahmutlar Mahallesi’nde faaliyet gösteren Yemen Kahvesi oldu. İşadamı Mustafa Sönmez’in Kestel, Mahmutlar, Kargıcak ve Demirtaş bölgesindeki ALTSO üyelerini Şahin’le buluşturmak için düzenlediği yemekli toplantıda Şahin’e üyeler yoğun ilgi gösterdi. Kriz ortamına rağmen Alanya’nın ticaret yaşamını ayakta tutacak önemli çalışmalara imza attıklarını ifade eden Şahin, Alanya ticaretinin 365 gün canlı olmasını sağlamak için çalıştıklarını, üyelerinden aldıkları güç ve destekle bundan sonra da aynı şevkle çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

‘EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ ÜYELERİMİZ’

Yemeği organize eden Mustafa Sönmez’e ve katılımcılara da teşekkür eden Şahin, “Bu güzel organizasyon nedeniyle dostum Mustafa Sönmez’e ve etkinliğe katılarak bana destek veren tüm davetlilere teşekkürlerimi sunarım” dedi. Projeleri hayata geçirirken en büyük desteği üyelerinden ve Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan aldıklarını dile getiren Mehmet Şahin, “Alanya turizm sektörüne ara eleman yetiştirecek ALTSO Turizm Meslek Yüksek Okulu’nu 5,5 ay gibi rekor bir sürede tamamladık. Önümüzdeki dönem İskele’deki Balıkçı Barınağı ile Akhan’daki Yat Limanı’nın yerini değiştirip Alanya turizminin çehresini değiştireceğiz. Bize bu çalışmalarımızda destek veren tüm dostlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ŞAHİN’DEN MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE

Kendi çabalarıyla Alanya Nüfus Müdürlüğü’nde açılan Göç İdaresi Ofisi’nin Atatürk Evi civarında müstakil bir binaya taşınması konusundaki girişimlerinin olumlu sonuçlandığını söyleyen Şahin, “Bu birim daha iyi hizmet verecek bir mekana taşınacak. Gerekirse bu mekanın kirasını oda olarak biz öderiz” dedi. Şahin ayrıca Mahmutlar’a yeni dönemde ALKÜ bünyesinde bir fakülte açacaklarının sözünü de verdi. Konuşmaları sık sık alkışlarla kesilen Şahin’in, hayata geçirdikleri kalkınma, üye odaklı ve şehrin sorunlarına yönelik projelere ilişkin hazırladığı film de büyük beğeni aldı.

‘ÜYE ODAKLI ÇALIŞMALAR YAPTIK’

4 yıl boyunca hep üye odaklı proje ve çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Şahin, “2013 yılında seçime girerken verdiğimiz vaatleri seçildikten sonraki ilk 6 ayda tamamladık. Daha sonra yapmış olduğumuz hizmetler söz vermeden yaptıklarımız. Biz verdiğimiz sözleri yaptık, ‘Artık yatalım’ demedik. Aynı ciddiyetle üye odaklı çalışmalarımızı sürdürdük.  Üyelerimizin sorunlarıyla ilgili yerel yönetimlere gittik. Gerek Alanya Belediyesi’ne gerekse Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne gittik. Temizlik ve eğlence vergisinden tutun, tabela ve reklam vergisine, imarla ilgili harçlara kadar indirimler istedik. Belediye başkanlarından söz aldık” dedi.

‘HAL PROJESİ’Nİ HAYATA GEÇİRDİK’

Alanya’da lokomotif sektörlerin turizm, tarım, inşaat ve emlak olmak üzere 3’e ayrıldığını dile getiren Şahin, “Bunlarla ilgili ayrı çalışmalar yaptık. Bunlardan birisi Hal Projesi. Daha Serik ve Gazipaşa projeye başlayamadı. İnşallah 2018’in ortalarında biz sonlandıracağız. ALTSO olarak biz üstlendik. Korkmadık, ‘Bunu başaramayız’ demedik” diye konuştu. Mahmutlar’da faaliyet gösteren esnafın yaşadığı sorunları da yakından takip ettiklerini söyleyen Başkan Şahin, “Mahmutlar koca bir şehir oldu. Nüfus ve gelişmişlik olarak birçok ilçeden daha iyi konumda. Buradan söz vermek istiyorum. Nasıl ki ALTSO MYO’yu 5.5 ay gibi rekor bir sürede yaptıysak, Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nin bir fakülte binasının da Mahmutlar’a yapılması için lokomotif olacağız” dedi.

ŞAHİN’DEN GÖÇ İDARESİ MÜJDESİ

Başkan Şahin ayrıca bir müjde de Göç İdaresi ile ilgili verdi. Şahin, şunları söyledi: “Alanya’da Göç İdaresi Şubesi’nin kendisine ait bir binası olmadığı için tam verimli olarak hizmet veremiyor. Bizde ALTSO olarak bu konuya çözüm bulmak adına Alanya’da Atatürk Evi’nin alt kısmında bulunan tarihi evi kiraladık. Göç İdaresi en kısa sürede oraya taşınacak ve en iyi şekilde Alanya’ya daha kaliteli hizmet sunmaya devam edecek.” Şahin ayrıca Akdağ, ALTSO Ankara Ofisi, Toptancı Hali, Organize Sanayi gibi yapılan çalışmalarla ilgili de üyelere bilgiler verdi. Toplantıya; Alanya Belediyesi’nin MHP’li Meclis Üyesi Hasan Basar, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Sekreteri ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Türkiye İnşaat Sektörü Meclisi Genel Koordinatörü Alaaddin Çakır’ın yanı sıra çok sayıda ALTSO üyesi katıldı.

kaynak: Şahin Mahmutlar Esnafıyla Buluştu

Alanyaexpress.com’un Alanya haberleri bölümündeki haberler otomatik olarak derlenmektedir. Alanyaexpress.com editörleri otomatik akış içinde Şahin Mahmutlar Esnafıyla Buluştu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar ve haber siteleri sorumludur.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edin!