Alanya Belediyesi tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenecek olan Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde geri sayım başladı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 21-22 Temmuz tarihleri arasında Gökbel Yaylası’nda düzenlenecek güreşlerdeKırkpınar’ın Başpehlivanı Orhan Okulu ve 700 güreşçinin kol bağlayacağını söyledi.
*GÜREŞLER ÜMİT BESEN VE MUAZZEZ ERSOY KONSERLERİYLE BAŞLAYACAK*
14. Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde her yıl olduğu gibi bu yıl da ünlü sanatçılar sahne alacak. 21 Temmuz akşamısaat 21.00’da Ümit Besen hemen ardından saat 22.30’da ise Muazzez Ersoy muhteşem sahne performanslarıyla sevenleriyle buluşacak.
*KIRKPINAR’IN ALTIN KEMERLİ ŞAMPİYONU ORHAN OKULU GÖKBEL’DE GÜREŞECEK*
14. Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde 22 Temmuz Pazar günü 657. Tarihi Kırkpınar’ın altın kemerli başpehlivanı Orhan Okulu başta olmak üzere, Ali Gürbüz, Mehmet Yeşil Yeşil, İsmail Balaban gibi kırkın üzerinde başpehlivan ile birlikte yaklaşık 700 güreşçiGökbeler meydanında kol bağlayacak.
*BAŞKAN YÜCEL VATANDAŞLARI GÖKBEL’E DAVET ETTİ*
21-22 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 14. Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne tüm vatandaşları davet eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Kültürümüzün parçası olan ata sporumuzu yaşatmak için Gökbel Yaylası’nda düzenleyeceğimiz güreş etkinliklerimizde40’ın üzerinde başpehlivan olmak üzere toplam 700 güreşçi er meydanında kol bağlayacak. Kırkpınar’ın bu yılki galibi Orhan Okulu da güreşlerimize katılacak. Kendisini tebrik ediyorum. Bu yıl kıran kırana bir mücadele olacak. Çok çeşitli etkinliklere sahne olacakgüreşlerimize bütün vatandaşlarımızı davet ediyorum.” dedi.