Türkiye çapında örnek koro olarak gösterilen ve düzenlediği her konserle adından sıkça söz ettiren Neşe-i Muhabbet Türk Sanat Müziği Korosu iki dev konsere hazırlanıyor. TRT’nin efsane sanatçısı Reyhan Ataman’ında sahne alacağı konserlerin ilki 17 Şubat’ta Öztürk Kolcuoğlu Restoran’da, ikincisi ise sokak hayvanları yararına Alanya Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Alanya’yı Türkiye çapında temsil eden Neşe-i Muhabbet Korosu yılın konserine hazırlanıyor . İki dev konsere imza atacak olan koroya konserlerinde TRT’nin efsane sanatçısı Reyhan Ataman’da eşlik edecek. Reyhan Ataman Neşe-i Muhabbet Korosu ile birlikte ilk olarak 17 Şubat Cumartesi akşamı Öztürk Kolcuoğlu Restoran’da sahne alacak. Biletleri satışa sunulan gecenin alkolsüz ve yemekli olarak belirlenen liste fiyatı ise 70 TL olarak açıklandı.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN AKM’DE İLK KONSER

Konserlerin ikincisi ise 19 Şubat akşamı saat 19.30’da Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Neşe-i Muhabbet Korosu ile birlikte sahne alacak olan Reyhan Ataman, TSM’nin en gözde eserlerini Alanya halkı için seslendirecek. Koro Alanya’da bir ilke imza atacak. AKM’ye izleyici olarak gelen vatandaşlardan yanlarında sokak hayvanları için mama getirmeleri istenirken, yine AKM önünde kurulan stant da ise uygun fiyatlı mamalar satışa sunularak konserin ertesi günü Alanya Belediyesi çöplüğünde yaşayan sokak hayvanları beslenecek, öte yandan ise kedi evine mama yardımında bulunularak sokak hayvanlarına sahip çıkılacak.

ÖRNEK DAVRANIŞ

Daha önce düzenlediği konserlerle de Alanya halkından takdir ve beğeni toplayan koronun kurucusu Ünal Ayaz ise Alanya halkını konserlere davet etti. Ayaz, ” Bugüne kadar Alanya’da bir çok yardım organizasyonuna imza attık. Ancak bu Alanya Kültür Merkezi’nde düzenleyeceğimiz konser amacı ile daha da büyük anlam ifade ediyor. Konsere gelen vatandaşlarımız yanlarında sokak hayvanları için mama getirecekler. Konserin ertesi günü ise bu mamaları Alanya Belediye Çöplüğü’nde yaşayan hayvanlara ulaştıracağız, toplanan kedi mamalarını ise Kedi Evi’ne götürüp yetkililere teslim edeceğiz. Bu konserde bize destek veren Belediye Başkanımız Sayın Adem Murat Yücel ve Başkan Yardımcımız Nazmi Yüksel’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyor ve Alanya halkını bu çok özel konsere destek olmaya davet ediyorum” dedi. Öztürk Kolcuoğlu Restoranda düzenlenecek yemekli gecenin ise biletlerinin hızla tükendiğini belirten Ayaz, ” Bu gece de ise Alanya halkını yemekli organizasyonumuzda aramızda görmek istiyoruz. TRT’nin efsane sesi Reyhan Ataman’ın katılacağı gecede vatandaşlarımız hem Kolcuoğlu’nun lezzetlerine ve Türk Sanat Müziği’ne doyacak” dedi.