Mevlüt Çavuşoğlu’na ziyaretçi akını

Bakan Çavuşoğlu; Kuveyt, Ürdün, Arjantin, Katar, Japonya ve Yeni Zelanda’nın Ankara Büyükelçilerini ayrı ayrı kabul etti

ALANYALI Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu; Kuveyt, Ürdün, Arjantin, Katar, Japonya ve Yeni Zelanda’nın Ankara Büyükelçilerini ayrı ayrı kabul etti. Çavuşoğlu, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Dışişleri Bakanlığı Konutu’nda gerçekleşen kabulde Kuveyt’in Ankara Büyükelçisi Gassan Yusuf Abdulbari El-Zevavi ve Ürdün’ün Ankara Büyükelçisi İsmail İssa Rifaie ile ikili ilişkileri ve bölgesel konuları değerlendirdiklerini belirtti. Bakan Çavuşoğlu, Türkiye’deki görev süresi sona eren Arjantin’in Ankara Büyükelçisi Julian Luis Tettamanti’ye de Türkiye-Arjantin ilişkilerine katkılarından dolayı teşekkür ettiklerini kaydetti. Katar’ın Ankara Büyükelçisi Salim Mübarek Al Şafi, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima ve Yeni Zelanda’nın Ankara Büyükelçisi Jane Wendy Hinton ile de görüştüklerini vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, “Görüşmelerimizde, ülkelerimiz arasındaki ilişkilerde önümüzdeki dönemi ve güncel konuları ele aldık” ifadelerini kullandı.

Alanya Haber – Alanya Son dakika Gelişmeleri

Güncel Alanya haberleri, son dakika Alanya haber ve gelişmeleri. Alanya hava durumu, Alanya namaz vakitleri, Alanya sinemaları ve Alanyaspor. Alanya ile ilgili son dakika haberleri ve en son gelişmeler.

En son Alanya haberleri