KALEİÇİ’Nİ MUTLAKA GÖRÜN

Moskova’daki Türkiye Festivali’nde, Rusları; Kaleiçi Old Town Festivali’ne davet eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Antalya’ya gelen her konuğumuz Kaleiçi’ni, Hadrianus Kapısı’nı, Yivli Minare’yi, Kesik Minare’yi, tüm tarihi eserleri mutlaka görmeli” dedi.
Rusya’nın başkenti Moskova’da Krasnaya Presnya Parkı’nda bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye Festivali’ne katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya’nın tarihi yerlerinin tanıtımı için özel çaba harcıyor. Başkan Uysal; Muratpaşa Belediyesi standı dışında Krasnaya Presnya Parkı’nda kurulan Antalya’nın tarihi eserlerin replikaları önünde de tanıtımda bulunuyor. Başkan Uysal; parkta kurulan replikası önünde Rus konuklara, Hadrianus Kapısı’nı (Üçkapılar) tanıtıp, Antalya’yı ziyaretlerinde mutlaka görmeleri gerektiğini söyledi. Hadrianus Kapısı’nın, M.S. 130 yılında Roma İmparatoru Hadrian adına yapıldığını ve Antalya’da en iyi korunmuş tarihi eserlerden biri olduğunu belirten Başkan Uysal; “Antalya’ya turist olarak gelen her konuğumuz Kaleiçi’ni, Üçkapılar, UNESCO Dünya Kültür Miras Geçici Listesi’ne kabul edilen Yivli Minare ve Kesik Minare gibi tarihi eserlerin tamamını görmeli.” dedi.Alanya Haber – Alanya Son dakika Gelişmeleri

Güncel Alanya haberleri, son dakika Alanya haber ve gelişmeleri. Alanya hava durumu, Alanya namaz vakitleri, Alanya sinemaları ve Alanyaspor. Alanya ile ilgili son dakika haberleri ve en son gelişmeler.

En son Alanya haberleri