Son günlerde malumunuz ülkede birinci konu İDAM! Artan çocuk tecavüz ve cinayetleri, kadına yönelik şiddet, kadın ölümleri, tecavüzün artması ülkenin bir numaralı gündeminin idam olmasını sağladı.

Vatandaşlar hep bir ağızdan (hep bir ağızdan derken arada hiç sesi çıkmayanlar da var. Mesela bazı cemaat ve tarikat mensupları) bu ahlaksız durumlar karşısında tek çözümün idam olduğunu, bu çirkinlikleri yapan ahlaksızların derhal idam edilmesi gerektiğini söylüyor. Meclisten çıkacak bir yasa ile idamın geri getirilmesini ve derhal tecavüzcüler ve vatan hainleri için uygulanmasını istiyor. Vatandaş kendi adına haklı ama çözüm bu mu? Bence değil… Peki sence çözüm ne diyeceksiniz? Anlatayım…

Öncelikle bu ahlaksız durumlar ne kadardır hayatımıza girmeye başladı onu konuşmak lazım. Tabi ki bu ahlak yoksunu insanlar ülkede her zaman vardı ama, ben kendi çocukluğumda hiç böylesine haberler okuduğumu hatırlamıyorum. Eskiden anneler, çocukları sokağa çıktığında da korkarlardı ama en fazla kaçırılıp dilendirilecek diye… Biz bilmezdik çocukken, amcalardan zarar falan geleceğini… Hal böyle olunca yakın zamanda hızla artan bu ahlaksızlıkların altında başka birşey aramaya başlıyor insan.

E tabi canım ülkemde insanların eteklerini öptüğü hocalar, 6 yaşında kıza şort giydirmeyin şehvet uyandırır, babasının öz kızını öpmesi haramdır, 9 yaşında kızla evlenilmesi caizdir, İslam’da küçük çocukla ilişkiye girmeye bademleme denir, bunun günahı yoktur vb. çirkin fetvalar verip, hükümet yetkilileri de “Bir kereden bişey olmaz”, “Miniğin rızası vardı” tarzında açıklamalarıyla bu sapıkların yaptıklarını görmezden gelirse ne bekleniyor ki? Sen çocuk tecavüzcüsünü kefaletle serbest bırakırsan, çocuklara tecavüz edilen vakfın başkanını önemli konumlara getirirsen olacağı da bu. Acaba bu olaylar özellikle körüklenip, halk galeyana getirilerek şerri düzene geçişin temelleri mi atılmaya çalışılıyor diye düşünmeden edemiyorum.

Gelelim idam meselesine yeniden. Bu olayların çözümü ‘İdam’ falan değildir. Bu olayların çözümü ancak ve ancak eğitimdir. Sen okullarında ‘LAİK’ eğitimi tam manasıyla yerleştirirsen, cahilliği bir oy makinesi gibi görmek yerine, eğitim seferberliği başlatarak ülkede cehaletin önüne geçmeye çalışırsan, yukarıdaki tarzda açıklamalar yapan din simsarlarını yargılayıp cezalandırırsan, ülkede ne tecavüz, ne çocuk cinayeti ne de kadına şiddet kalır. He illa birisini de idam ediceksek, yukarıdaki o iğrenç açıklamaları yapan din simsarlarını idam edin ki ibret-i alem olsun.

Din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasını ‘Dinsizlik’, Kuran-ı Kerim’in Türkçeleştirilmesini, dinden uzaklaşma gibi gösteren (Çünkü Kuran Türkçeleşirse insanlar anlayacak ve bu ahlaksız din simsarları, dini kullanamayacak) hoca müsvetteleri, İslam dininden ve toplumdan elini çektiği anda, ülke düze çıkacaktır. Yoksa sizin de işinize bu hocaların söyledikleri mi geliyor? İşte ben orasını bilemem… Nokta!