Alzheimer’ın farkında mısınız ?

Muratpaşa Belediyesi Yaşlı Evi üyeleri; alzheimere karşı farkındalık oluşturmak için ‘Erik Dalı’ oynamaya hazırlanıyor. Muratpaşa’nın kıdemli sakinleri; 21 Eylül Dünya Alzheimer Farkındalık Günü’nde, Kapalı Yol’da ‘Erik Dalı’ oynayıp farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Kıdemli Muratpaşalılar, aynı gün ayrıca Fehim Paşa Konağı adlı oyunu da sahneleyecek.
71 kişi oynayacak

Muratpaşa Belediyesi’nin Yaşlı Evleri’nde 21 Eylül Dünya Alzheimer Farkındalık Günü’nde gerçekleştirilecek etkinliğin heyecanı yaşanıyor. Fener Yaşlı Evi’nde yaşları 58 ile 72 arasında değişen 71 kıdemli kent sakini, 21 Eylül’de son dönemin popüler oyun havası Erik Dalı oynayacak. Kendilerine ‘Erik Dalı Grubu’ adı veren 57 kadın ve 14 erkek, pazartesi, cuma ve cumartesi günleri olmak üzere, haftada 3 gün 6 saat çalışıyor.

Kapalı Yol’da

Muratpaşa’nın 71 kıdemli sakini; 21 Eylül 2018’de saat 11.00’de Kapalı Yol’da (Kazım Özalp Caddesi); alzheimere karşı farkındalık oluşturmak için ‘Erik Dalı’ oynayacak. Muratpaşa’nın kıdemli sakinleri, vatandaşlara da; Alzheimer bilgilendirme broşürleri dağıtacak.

Fehim Paşa Konağı’nı sahneleyecekler

Yaşları 53 ile 70 arasında değişin Muratpaşa Belediyesi Yaşlıevleri’nin üyesi 19 kıdemli Muratpaşalı da; aynı gün, Turgut Özakman’ın Fehim Paşa Konağı adlı tiyatro oyununu sahneleyecek. Oyun; 21 Eylül’de Muratpaşa Belediyesi Hizmet Binası Konferans Salonu’nda saat 20.00’de sahnelenecek.Alanya Haber – Alanya Son dakika Gelişmeleri

Güncel Alanya haberleri, son dakika Alanya haber ve gelişmeleri. Alanya hava durumu, Alanya namaz vakitleri, Alanya sinemaları ve Alanyaspor. Alanya ile ilgili son dakika haberleri ve en son gelişmeler.

En son Alanya haberleri