Alanya’da ASMEK’e büyük ilgi

Alanya’da hizmete açıldığı günden bu yana farklı branşlarda 3 bin 124 kursiyere eğitim veren ASMEK, Alanyalıların gözdesi oldu. 3’üncü yılını geride bırakan ASMEK sayesinde kursiyerler el becerilerini geliştirirken, pek çok kursiyer de iş sahibi oldu.

Türkiye’nin en büyük yaygın eğitim kurumlarından olan Büyükşehir Belediyesi Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (ASMEK) verdiği mesleki eğitimle her yıl binlerce kursiyere yeni iş kapılarını aralayarak, kollarına altın birer bilezik kazandırıyor. Alanya’da 3’üncü yılını geride bırakan ASMEK’ten, sadece 2017- 2018 Eğitim Öğretim yılında 1300 kursiyer faydalandı. 3 yılda ise kursiyer sayısı 3 bin 124’e ulaştı. Anneleri kursta iken çocukları da unutulmadı. ASMEK içerisinde bulunan kreşte 3-6 yaş arası 74 çocuğa okul öncesi eğitim verildi.
Kursiyerlere ek gelir
15 yaş üstü her bireyin faydalanabileceği yüzlerce branşı bünyesinde barındıran ASMEK ile binlerce vatandaş da iş sahibi oldu. Özellikle ev hanımlarının büyük ilgi gösterdiği ücretsiz kurslar sonrası başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı iş ve meslek belgeleri veriliyor. Bu sayede kursları tamamlayan vatandaşlar hem hobi ediniyor hem de yeni iş fırsatlarının kapılarını aralıyor. Yapılan el emeği göz nuru ürünler ise ilçede düzenlenen kültür ve sanat şenliklerinde sergilenerek, kursiyerlere ek gelir sağlıyor.
Alanya ASMEK’te 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı Eylül ayında başlayacak.Alanya’da ASMEK’e büyük ilgi

Alanya Hizmet Birimi Haberleri

ALANYA’nın en kapsamlı haber sitesi.- Flaş gelişme ve en son haberler ilk önce Alanya Express’in haber sayfalarında. En hızlı son dakika, güncel gündem, magazin, spor, ekonomi, dünya, yerel ve tüm kategorilerde haberleri buradan okuyun. Alanya haber sitesi